Skip to content

Ekspozycja

Ekspozycja Ulicy Żywiołów to 3 piętra i 1 500 metrów kwadratowych eksperymentów i aktywności ruchowych, które wspierają wszechstronny rozwój dzieci. Jest podzielona na 5 stref tematycznych, związanych z żywiołami wody, ziemi, powietrza, ognia i życia – każda pod opieką innego żywiołaka: Wodzi, Ziemka, Areo, Ogiego i Żywka. Ulica Żywiołów porwie dzieci w wir zabawy, rozpali emocje, pokaże jak współpracować z rówieśnikami i da radość ze wspólnego odkrywania świata!

Nasze Żywioły

Woda

Wodzia w swojej bujnej wodnej grzywie chowa tajemnice, o których innym żywiołom się nawet nie śniło. Kiedy wpadnie na pomysł, nic jej nie powstrzyma, drąży temat, jak kropla skałę. Na pozór spokojna i cicha, potrafi się czasem zdenerwować, a gdy ktoś ją wzburzy, może się spodziewać ulewy, nawałnicy i sztormu naraz. Bo z Wodzią nie ma przelewek.

zywek0 copy 4
zywek0

Życie

Energiczny, wszędzie go pełno, jest zawsze uśmiechnięty i pełen życia. Elastyczny jak sprężyna. Lubi sprawdzać, zaglądać, podglądać, dowiadywać się. Żywek to po prostu żywe srebro!
A ze względu na uniwersalny charakter żywiołu, który reprezentuje – został wybrany przewodnikiem po Ul. Żywiołów.

Ogień

Z Ogim nie ma żartów. Świadczy o tym nie tylko jego ognista grzywa i złoty łańcuch, ale przede wszystkim gorąca natura. Ogi jest gotowy na wszystko, niczego się nie boi i wszystko już widział. Lubi sobie żartować i psocić. Ale ma swoje zasady, którymi kieruje się w życiu i zawsze można na niego liczyć – no chyba, ze wpada w gniew, wtedy staje się nieobliczalny!

zywek0 copy
zywek0 copy 2

Ziemia

Ziemek jest dobrym ziomkiem – takim, który wierzy w dobro. Jest troszkę naiwny, a przy tym niezwykle pomocny i posiada wyjątkowe umiejętności, które nieraz pomogły jemu i przyjaciołom wyjść z opresji. To on sprawia, że cała paczka trzyma się razem. Kiedy pojawiają się problemy każdy szuka w nim oparcia.

Powietrze

Aero to postać ulotna i eteryczna, a do tego najszybsza ze wszystkich żywiołaków. Choć wiecznie buja w obłokach, to pod zwichrzoną grzywą ciągle kłębią się pomysły. Targają nią różne emocje. Raz chce lecieć w kosmos, a innym razem strącać liście z drzew. Ciągle jest w ruchu i nigdy nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu.

zywek0 copy 3

To jeszcze nie wszystko!

Rectangle Copy 10

Pasaż Nauki i Pasaż Wyobraźni

To miejsca warsztatów dla grup zorganizowanych i klientów indywidualnych. Wśród nich zajęcia edukacyjne z najróżniejszych dziedzin: ekologiczne, popularnonaukowe, kreatywne… Tematyka warsztatów zmieniać się regularnie, ale zawsze to solidna dawka wiedzy połączona ze świetną zabawą!

Zakątek dobrej zabawy

Twórcza przestrzeń, gdzie pod opieką profesjonalnej kadry dzieci mogą spędzić nawet dwie i pół godziny. W tym czasie opiekunowie nie tylko napiją się ciepłej herbaty, ale mogą wybrać się na seans do Planetarium albo wycieczkę do Centrum Nauki i Techniki. 

Rectangle Copy 11

Galeria żywiołów

To miejsce, które raz stanie się królestwem zagadek, raz wyjawi tajemnice iluzji optycznych, a kiedy indziej… kto wie, czym jeszcze zaskoczy! Wystawy czasowe pobudzają do myślenia, angażują, zaskakują, a nawet liczą na spryt widza.

Rectangle Copy 13
IMG_0023

Zaułek Tajemnic

Limitowana atrakcja dla zwiedzających ekspozycję. Aby odnaleźć drogę do wyjścia, przydadzą się spostrzegawczość, wyobraźnia, dobra pamięć i umiejętności matematyczne. To niezapomniana 30-minutowa przygoda pod czujnym okiem naszego animatora.

Rectangle Copy 14

Urodziny

Wyjątkowy dzień to okazja do wyjątkowego świętowania – oferujemy 90 minut gier i zabaw z naszym animatorem, miejsce na poczęstunek oraz czas na poznawanie Ul. Żywiołów razem z zaproszonymi gośćmi. Tematyka dopasowana do każdego – baśniowa kraina, piracka wyspa albo… towarzystwo żywiołaków!

Skip to content