Skip to content

Ekspozycja

Ulica Żywiołów to 3 piętra i 1 500 metrów kwadratowych eksperymentów i aktywności ruchowych, które wspierają wszechstronny rozwój dzieci. Jest podzielona na 5 stref tematycznych, związanych z żywiołami wody, ziemi, powietrza, ognia i życia – każda pod opieką innego Żywiołaka: Wodzi, Ziemka, Areo, Ogiego i Żywka. Ulica Żywiołów porwie dzieci w wir zabawy, rozpali emocje, pokaże jak współpracować z rówieśnikami i rówieśniczkami i da radość ze wspólnego odkrywania świata! U nas nie ma przewodników i kierunków zwiedzania, a pomocą w zabawie służą nasze animatorki
i animatorzy. Podczas jednego slotu, na Ulicy Żywiołów może przebywać 110 odwiedzających.

W trosce o zachowanie higieny woda w eksponacie wodnym poddawana jest uzdatnianiu aktywnym tlenem. Preparat stosowany do uzdatniania wody zawiera nadtlenek wodoru oraz chlorek amonu, szczegóły dotyczące składu preparatu dostępne są u animatora.

Nasze Żywiołaki

Wodzia

Wodzia w swojej bujnej wodnej grzywie chowa tajemnice,
o których innym żywiołom się nawet nie śniło. Kiedy wpadnie na pomysł, nic jej nie powstrzyma, drąży temat, jak kropla skałę. Na pozór spokojna i cicha, potrafi się czasem zdenerwować, a gdy ktoś ją wzburzy, może się spodziewać ulewy, nawałnicy i sztormu naraz. Bo z Wodzią nie ma przelewek.

zywek0 copy 4
zywek0

Żywek

Energiczny, wszędzie go pełno, jest zawsze uśmiechnięty i pełen życia. Elastyczny jak sprężyna. Lubi sprawdzać, zaglądać, podglądać, dowiadywać się. Żywek to po prostu żywe srebro!
A ze względu na uniwersalny charakter żywiołu, który reprezentuje – został wybrany przewodnikiem po Ul. Żywiołów.

Ogi

Z Ogim nie ma żartów. Świadczy o tym nie tylko jego ognista grzywa i złoty łańcuch, ale przede wszystkim gorąca natura.
Ogi jest gotowy na wszystko, niczego się nie boi i wszystko już widział. Lubi sobie żartować i psocić. Ale ma swoje zasady, którymi kieruje się w życiu i zawsze można na niego liczyć – no chyba, ze wpada w gniew, wtedy staje się nieobliczalny!

zywek0 copy
zywek0 copy 2

Ziemek

Ziemek jest dobrym ziomkiem – takim, który wierzy w dobro.
Jest troszkę naiwny, a przy tym niezwykle pomocny i posiada wyjątkowe umiejętności, które nieraz pomogły jemu
i przyjaciołom wyjść z opresji. To on sprawia, że cała paczka trzyma się razem. Kiedy pojawiają się problemy każdy szuka
w nim oparcia.

Aero

Aero to postać ulotna i eteryczna, a do tego najszybsza ze wszystkich żywiołaków. Choć wiecznie buja w obłokach, to pod zwichrzoną grzywą ciągle kłębią się pomysły. Targają nią różne emocje. Raz chce lecieć w kosmos, a innym razem strącać liście z drzew. Ciągle jest w ruchu i nigdy nie potrafi usiedzieć
w jednym miejscu.

zywek0 copy 3

To jeszcze nie wszystko!

Rectangle Copy 10

Pasaż Nauki i Pasaż Wyobraźni

To miejsca warsztatów dla grup zorganizowanych i klientów indywidualnych. Wśród nich zajęcia edukacyjne
z najróżniejszych dziedzin: ekologiczne, popularnonaukowe, kreatywne… Tematyka warsztatów zmieniać się będzie regularnie, ale zawsze to solidna dawka wiedzy połączona ze świetną zabawą!

Zakątek dobrej zabawy

Twórcza przestrzeń, gdzie pod opieką profesjonalnej kadry dzieci mogą spędzić nawet dwie i pół godziny. W tym czasie opiekunowie nie tylko napiją się ciepłej herbaty, ale mogą wybrać się na seans do Planetarium albo wycieczkę do Centrum Nauki i Techniki. 

Rectangle Copy 11

Galeria żywiołów

To miejsce, które raz stanie się królestwem zagadek, raz wyjawi tajemnice iluzji optycznych, a kiedy indziej… kto wie, czym jeszcze zaskoczy! Wystawy czasowe pobudzają do myślenia, angażują, zaskakują, a nawet liczą na spryt widza. Obecnie zapraszamy na wystawę „Iluzja”.

Untitled design
IMG_0023

Zaułek Tajemnic

Limitowana atrakcja dla zwiedzających ekspozycję. Aby odnaleźć drogę do wyjścia, przydadzą się spostrzegawczość, wyobraźnia, dobra pamięć i umiejętności matematyczne.
To niezapomniana 30-minutowa przygoda pod czujnym okiem naszego animatora. Tymczasowo Zaułek Tajemnic nie jest dostępny.

Rectangle Copy 14

Urodziny

Wyjątkowy dzień to okazja do wyjątkowego świętowania – oferujemy 90 minut gier i zabaw z naszym animatorem, miejsce na poczęstunek oraz czas na poznawanie Ul. Żywiołów razem z zaproszonymi gośćmi. Tematyka dopasowana do każdego – baśniowa kraina, piracka wyspa albo… towarzystwo żywiołaków!

Skip to content