Skip to content

Informacje dla grup

Wspólny bilet do Ulicy Żywiołów i Orientarium ZOO

JEDEN BILET na zwiedzanie DWÓCH MIEJSC pełnych atrakcji!

Aby zakupić bilet dla grupy do Ulicy Żywiołów i Orientarium ZOO

ZADZWOŃ pod numer +48 42 600 61 00 wew. 1

lub NAPISZ na adres informacja@ec1lodz.pl.

Bilety dostępne od 1 lipca 2023 r.

 

Odtwórz wideo

Przydatne informacje

1. Zanim nas odwiedzicie, sprawdźcie dostępność biletów na naszej stronie internetowej. Aby mieć pewność, że będą wolne miejsca w wybranym przez Ciebie dniu, zarezerwuj lub kup bilet internetowo. 

2. Namawiamy Was do przybycia 15 minut przed godziną wejścia na ekspozycję, aby zdążyć zakupić bilet lub wymienić bilet na opaski, przebrać się, skorzystać z toalety. 

3. Bilet pozwala na 2 godziny eksploracji Ulicy Żywiołów.

4. Bilet kupujemy na określone godziny:

Godz. otwarcia: 

Wtorek – piątek: 09:00-11:00, 11:30-13:30, 14:00-16:00;

Sobota i niedziela: 10:00-12:00, 13:00-15:00, 16:00-18:00. 

Na jedną turę może wejść maksymalnie 110 osób.

Po upływie tego czasu poprosimy Was o przejście do strefy wejścia, gdzie możecie odpocząć, zjeść coś oraz odkryć niespodzianki ukryte w niektórych szafkach. To miejsce odwiedzają czasem nasze Żywiołaki. 

5. O szczegóły dotyczące zakupu możecie zapytać pod numerem telefonu 42  600 61 00 wew. 1 (od pon. do pt. w godz. 9-17)

6. Strefa wejścia z kasami znajduje się na II piętrze.

7. Zmiana obuwia obowiązuje dzieci i osoby sprawujące nad nimi opiekę.

8. Na Ulicy Żywiołów nie mamy kierunku zwiedzania, ani przewodników. Opiekę nad dziećmi przez cały czas sprawują ich opiekunowie i opiekunki. W zabawie pomogą Wam nasze animatorki i animatorzy.

9. W trakcie jednej tury odwiedza nas nawet 110 osób. Razem z Waszą grupą będą obecne inne dzieci. Nie udostępniamy ekspozycji na wyłączność.

Zasady udanej zabawy

1. Zadbajcie o odpowiedni strój – wygodne buty na zmianę są konieczne,  spodnie z długimi nogawkami lub legginsy ułatwią korzystanie np. ze zjeżdżalni.

2. Miłośnikom i miłośniczkom wodnych zabaw sugerujemy zabranie strojów na zmianę, choć zapewniamy fartuszki ochronne i suszarkę.

3. Biżuterię lub inne ozdoby zostawcie w domu albo w szafce depozytowej, żeby nie ograniczać swojej swobody ruchów podczas zabawy.

4. Opiekunowie również mogą korzystać z eksponatów.

5. Na Ulicę Żywiołów możecie przynieść własne jedzenie i picie albo kupić coś w automacie. Pamiętajcie tylko, że miejscem na posiłek są wyłącznie Przystanek Rodzica oraz strefa wejścia. Dostępne jest również poidełko, w którym napełnicie swoje butelki.

6. Jeśli macie pytania, nie wiecie gdzie pójść, eksponat nie działa – zwróćcie się do animatora lub animatorki.

7. Zapoznajcie się z Regulaminem korzystania z Ulicy Żywiołów.

Po wejściu na Ulicę Żywiołów 

1. Przed rozpoczęciem zabawy dzieci oraz dorośli otrzymają opaski na rękę, które umożliwiają wejście i wyjście ze strefy oraz uruchamiają niektóre eksponaty.

2. Dzieci pozostają cały czas pod opieką opiekunów/wychowawców.

3. Przy wejściu na Ulicę Żywiołów znajduje się szatnia z szafkami, gdzie można zostawić wszystkie zbędne rzeczy, które mogą przeszkadzać w zabawie. Warto mieć ze sobą monetę o nominale 2 złote, która pomoże zamknąć szafkę.

4. Bawimy się bezpiecznie – nie popychamy się i nie straszymy koleżanek i kolegów. Na zjeżdżalniach, ściance wspinaczkowej oraz pajęczynie zjeżdżamy i wspinamy się pojedynczo, nie wchodzimy pod prąd.

5. Robienie zdjęć i filmów jest dozwolone na potrzeby prywatne, nie zapomnij tylko o oznaczeniu nas na Facebooku i Instagramie oraz użyciu naszego hashtagu #ulicazywiolow.

6. Między piętrami można przemieszczać się klatką schodową z windą, schodami przy Przystanku Rodzica, albo… zjeżdżalnią, ścianką wspinaczkową lub pajęczyną.

7. Toalety dostępne są na każdym piętrze. Za wejściem na ekspozycję zainstalowaliśmy poidełko, a w Przystanku Rodzica mamy automaty z napojami i przekąskami. W strefie wejścia można skorzystać z Punktu Obsługi Malucha – pokoju do karmienia z przewijakiem i mikrofalówką.

8. Nasi animatorzy i animatorki dużo wiedzą – porozmawiajcie z nimi!

Skip to content