Skip to content

Jak się przygotować?

Odtwórz wideo

Przydatne informacje

1. Zanim nas odwiedzisz, sprawdź dostępność biletów na naszej stronie internetowej. Aby mieć pewność, że będą wolne miejsca w wybranym przez Ciebie dniu, kup bilet internetowo. 

2. Zachęcamy do przybycia 15 minut przed godziną wejścia na ekspozycję, aby zdążyć zakupić bilet lub wymienić bilet na opaskę, przebrać się, skorzystać z toalety. 

3. Bilet pozwala na 2 godziny eksploracji Ulicy Żywiołów. 

4. Bilet kupujemy na określone godziny:

Wtorek – piątek: 09:00-11:00, 11:30-13:30, 14:00-16:00;

Sobota i niedziela: 10:00-12:00, 13:00-15:00, 16:00-18:00. 

Na jedną turę może wejść maksymalnie 110 osób.

Po upływie tego czasu poprosimy Cię o przejście do strefy wejścia, gdzie możesz odpocząć, zjeść coś, zrobić sobie zdjęcie na specjalnej ściance oraz… odkryć niespodzianki ukryte w niektórych szafkach. To miejsce odwiedzają czasem nasze Żywiołaki. Jeżeli masz ochotę i siły na więcej eksperymentowania – wystarczy zakupić bilet na kolejne wejście. 

5. O szczegóły dotyczące kupna biletów możesz zapytać pod numerem telefonu 42  600 61 00. 

6. Strefa wejścia z kasami znajduje się na II piętrze.

7. Zmiana obuwia obowiązuje dzieci i osoby sprawujące nad nimi opiekę.

8. Na Ulicy Żywiołów nie mamy kierunku zwiedzania, ani przewodników. Opiekę nad dziećmi sprawują ich opiekunowie i opiekunki. W zabawie pomogą Wam nasze animatorki i animatorzy.

Zasady udanej zabawy

1. Zadbaj  o odpowiedni  strój – wygodne buty na  zmianę są konieczne (pamiętaj o płaskiej, czystej podeszwie), ewentualnie możesz być w skarpetkach antypoślizgowych,   spodnie z długimi nogawkami lub legginsy  ułatwią korzystanie np. ze zjeżdżalni. 

2. Miłośnikom i miłośniczkom wodnych zabaw sugerujemy zabranie strojów na zmianę, choć zapewniamy fartuszki ochronne i suszarkę.

3. Biżuterię lub inne ozdoby zostaw w domu albo w szafce  depozytowej, żeby nie ograniczać swojej swobody ruchów podczas zabawy.

4. Rodzice również mogą korzystać z eksponatów.

5. Na Ulicę Żywiołów możesz  przynieść  własne jedzenie i picie albo kupić coś w automacie. Pamiętaj tylko, że miejscem na posiłek są  wyłącznie  Przystanek Rodzica oraz strefa wejścia.  Dostępne jest również poidełko,    w którym napełnisz swoją butelkę.

6. Jeśli masz pytanie, nie wiesz, gdzie pójść, eksponat nie działa – zwróć się do animatora lub animatorki.

7. Zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Ulicy Żywiołów.

Po wejściu na Ulicę Żywiołów 

1. Przed rozpoczęciem zabawy dzieci oraz dorośli otrzymają opaski na rękę, które umożliwiają wejście i wyjście ze strefy oraz uruchamiają niektóre eksponaty.

2. Dzieci pozostają cały czas pod opieką Rodziców lub Pełnoletnich Opiekunów.

3. Przy wejściu na Ulicę Żywiołów znajduje się szatnia z szafkami, gdzie można zostawić wszystkie zbędne rzeczy, które mogą przeszkadzać w zabawie. Warto mieć ze sobą monetę o nominale 2 złote, która pomoże zamknąć szafkę.

4. Bawimy się bezpiecznie – nie popychamy się i nie straszymy koleżanek i kolegów. Na zjeżdżalniach, ściance wspinaczkowej  oraz pajęczynie zjeżdżamy i  wspinamy się pojedynczo, nie wchodzimy pod prąd.

5. Robienie zdjęć i filmów jest dozwolone na potrzeby prywatne, nie zapomnij tylko o oznaczeniu nas na Facebooku i Instagramie oraz użyciu naszego hashtagu #ulicazywiolow.

6. Między piętrami można przemieszczać się klatką schodową z windą, schodami przy Przystanku Rodzica, albo… zjeżdżalnią, ścianką wspinaczkową lub pajęczyną.

7. Toalety dostępne są na każdym piętrze. Za wejściem na ekspozycję zainstalowaliśmy poidełko, a w Przystanku Rodzica mamy automaty z napojami i przekąskami. W strefie wejścia można skorzystać z Punktu Obsługi Malucha – pokoju do karmienia z przewijakiem i mikrofalówką.

8. Nasi animatorzy i animatorki dużo wiedzą – porozmawiaj z nimi!

Skip to content