Skip to content

Jak się przygotować?

Odtwórz wideo

Przydatne informacje

 1. Zanim nas odwiedzisz, sprawdź dostępność biletów na naszej stronie www.ulicazywiolow.pl. Aby mieć pewność, że będą wolne miejsca w wybranym przez Ciebie dniu, kup bilet internetowo. 

2. Namawiamy do przybycia 15 minut przed godziną wejścia na ekspozycję, aby zdążyć zakupić bilet lub wymienić bilet na opaskę, przebrać się, skorzystać z toalety. 

3. Bilet pozwala na 2 godziny eksploracji Ulicy Żywiołów. 

4. Bilet kupujemy na określone godziny:

Wtorek – piątek: 10:00-12:00, 12:30-14:30, 16:00-18:00;

Sobota i niedziela: 10:00-12:00, 13:00-15:00, 16:00-18:00. 

Po upływie tego czasu poprosimy Cię o przejście do strefy wejścia, gdzie możesz odpocząć, zjeść coś, zrobić sobie zdjęcie na specjalnej ściance oraz… odkryć niespodzianki ukryte w niektórych szafkach. To miejsce odwiedzają czasem nasze Żywiołaki. Jeżeli masz ochotę i siły na więcej eksperymentowania – wystarczy zakupić bilet na kolejne wejście. 

5. O szczegóły dotyczące kupna biletów możesz zapytać pod numerem telefonu +42  600 61 00. 

6. Strefa wejścia z kasami znajduje się na II piętrze.

7. Zmiana obuwia obowiązuje dzieci i osoby sprawujące nad nimi opiekę.

8. Na Ulicy Żywiołów nie mamy kierunku zwiedzania, ani przewodników. Opiekę nad dziećmi sprawują ich opiekunowie i opiekunki. W zabawie pomogą Wam nasze animatorki i animatorzy.


W związku z awarią stołu wodnego oraz wyłączeniem z użytku ogniowego wiru, mamy zubożoną strefę Wody i Ognia na parterze Ul. Żywiołów. Aby zrekompensować te niedogodności naszym zwiedzającym, od najbliższej soboty 6.08.2022 otwieramy nasze wewnętrzne patio do ich dyspozycji oraz przygotowujemy specjalny „Plac budowy” na parterze, w strefie Ognia.

Na patio będzie można dostać się tylko z wykupionym biletem do Ul. Żywiołów, jest ono dostępne z parteru bądź pierwszego piętra ekspozycji. Znajdą się na nim leżaki, parasol, gry sprawnościowe i miniścianka wodna. Rodzice mogą odpocząć na świeżym powietrzu, podczas gdy ich podopieczni spalą nieco energii i skorzystają z gier Ulicy Żywiołów. Oba poziomy patio łączą schody połączone z podestami wspinaczkowymi. Patio będzie niedostępne podczas deszczu.

„Plac budowy” to miejsce, w którym najmłodsi będą mogli zbudować najbardziej fantazyjne budowle z dużych piankowych elementów konstrukcyjnych. Rozmiary i kształty konstrukcji może ograniczyć tylko wyobraźnia. Klocki mają najprzeróżniejsze kształty, można je łączyć w dowolny sposób, budując pojazdy, domki czy nawet rakietę.

Zasady udanej zabawy

1. Zadbaj o odpowiedni strój – wygodne buty na zmianę są konieczne, spodnie z długimi nogawkami lub legginsy ułatwią korzystanie np. ze zjeżdżalni.

2. Miłośnikom i miłośniczkom wodnych zabaw sugerujemy zabranie strojów na zmianę, choć zapewniamy fartuszki ochronne i suszarkę.

3. Biżuterię lub inne ozdoby zostaw w domu albo w szafce depozytowej, żeby nie ograniczać swojej swobody ruchów podczas zabawy.

4. Rodzice również mogą korzystać z eksponatów.

5. Na Ulicę Żywiołów możesz przynieść własne jedzenie i picie albo kupić coś w automacie. Pamiętaj tylko, że miejscem na posiłek są wyłącznie Przystanek Rodzica oraz strefa wejścia. Dostępne jest również poidełko, w którym napełnisz swoją butelkę.

6. Jeśli masz pytanie, nie wiesz, gdzie pójść, eksponat nie działa – zwróć się do animatora lub animatorki.

7. Zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Ulicy Żywiołów.


Po wejściu na Ulicę Żywiołów 

1. Przed rozpoczęciem zabawy dzieci oraz dorośli otrzymają opaski na rękę, które umożliwiają wejście i wyjście ze strefy oraz uruchamiają niektóre eksponaty.

2. Dzieci pozostają cały czas pod opieką Rodziców lub Pełnoletnich Opiekunów.

3. Przy wejściu na Ulicę Żywiołów znajduje się szatnia z szafkami, gdzie można zostawić wszystkie zbędne rzeczy, które mogą przeszkadzać w zabawie. Warto mieć ze sobą monetę o nominale 2 złote, która pomoże zamknąć szafkę.

4. Bawimy się bezpiecznie – nie popychamy się i nie straszymy koleżanek i kolegów. Na zjeżdżalniach, ściance wspinaczkowej oraz pajęczynie zjeżdżamy i wspinamy się pojedynczo, nie wchodzimy pod prąd.

5. Robienie zdjęć i filmów jest dozwolone na potrzeby prywatne, nie zapomnij tylko o oznaczeniu nas na Facebooku i Instagramie oraz użyciu naszego hashtagu #ulicazywiolow.

6. Między piętrami można przemieszczać się klatką schodową z windą, schodami przy Przystanku Rodzica, albo… zjeżdżalnią, ścianką wspinaczkową lub pajęczyną.

7. Toalety dostępne są na każdym piętrze. Za wejściem na ekspozycję zainstalowaliśmy poidełko, a w Przystanku Rodzica mamy automaty z napojami i przekąskami. W strefie wejścia można skorzystać z Punktu Obsługi Malucha – pokoju do karmienia z przewijakiem i mikrofalówką.

8. Nasi animatorzy i animatorki dużo wiedzą – porozmawiaj z nimi!

Skip to content