Skip to content

Jak się przygotować?

Odtwórz wideo

Karta stałego Klienta

Przydatne informacje:

1. Karta stałego Klienta przypisana jest do jednego dziecka.

2. Przy każdej wizycie dziecko otrzymuje jedną pieczątkę.

3. Po pięciu wizytach dziecka na Ulicy Żywiołów, szóste wejście jest bezpłatne dla dziecka oraz dla jednego opiekuna.

Voucher

Kup voucher w postaci biletu otwartego, ważnego przez 180 dni od daty zakupu. Będziesz mógł go później wymienić na bilet wstępu na Ul. Żywiołów w wybranym przez siebie terminie. Pamiętaj o telefonicznej rezerwacji wybranego terminu – 42  600 61 00, przy rezerwacji poinformuj o posiadanym voucherze.

Przydatne informacje

1. Zanim nas odwiedzisz, sprawdź dostępność biletów na naszej stronie internetowej. Aby mieć pewność, że będą wolne miejsca w wybranym przez Ciebie dniu, kup bilet internetowo. 

2. Zachęcamy do przybycia 15 minut przed godziną wejścia na ekspozycję, aby zdążyć zakupić bilet lub wymienić bilet na opaskę, przebrać się, skorzystać z toalety. 

3. Bilet pozwala na 2 godziny eksploracji Ulicy Żywiołów. 

4. Bilet kupujemy na określone godziny:

Wtorek – piątek: 09:00-11:00, 11:30-13:30, 14:00-16:00;

Sobota i niedziela: 10:00-12:00, 13:00-15:00, 16:00-18:00. 

Na jedną turę może wejść maksymalnie 110 osób.

Po upływie tego czasu poprosimy Cię o przejście do strefy wejścia, gdzie możesz odpocząć, zjeść coś, zrobić sobie zdjęcie na specjalnej ściance oraz… odkryć niespodzianki ukryte w niektórych szafkach. To miejsce odwiedzają czasem nasze Żywiołaki. Jeżeli masz ochotę i siły na więcej eksperymentowania – wystarczy zakupić bilet na kolejne wejście. 

5. O szczegóły dotyczące kupna biletów możesz zapytać pod numerem telefonu 42  600 61 00. 

6. Strefa wejścia z kasami znajduje się na II piętrze.

7. Zmiana obuwia obowiązuje dzieci i osoby sprawujące nad nimi opiekę.

8. Na Ulicy Żywiołów nie mamy kierunku zwiedzania, ani przewodników. Opiekę nad dziećmi sprawują ich opiekunowie i opiekunki. W zabawie pomogą Wam nasze animatorki i animatorzy.

Zasady udanej zabawy

1. Zadbaj  o odpowiedni  strój – wygodne buty na  zmianę są konieczne (pamiętaj o płaskiej, czystej podeszwie), ewentualnie możesz być w skarpetkach antypoślizgowych,   spodnie z długimi nogawkami lub legginsy  ułatwią korzystanie np. ze zjeżdżalni. 

2. Miłośnikom i miłośniczkom wodnych zabaw sugerujemy zabranie strojów na zmianę, choć zapewniamy fartuszki ochronne i suszarkę.

3. Biżuterię lub inne ozdoby zostaw w domu albo w szafce  depozytowej, żeby nie ograniczać swojej swobody ruchów podczas zabawy.

4. Rodzice również mogą korzystać z eksponatów.

5. Na Ulicę Żywiołów możesz  przynieść  własne jedzenie i picie albo kupić coś w automacie. Pamiętaj tylko, że miejscem na posiłek są  wyłącznie  Przystanek Rodzica oraz strefa wejścia.  Dostępne jest również poidełko,    w którym napełnisz swoją butelkę.

6. Jeśli masz pytanie, nie wiesz, gdzie pójść, eksponat nie działa – zwróć się do animatora lub animatorki.

7. Zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Ulicy Żywiołów.

Po wejściu na Ulicę Żywiołów 

1. Przed rozpoczęciem zabawy dzieci oraz dorośli otrzymają opaski na rękę, które umożliwiają wejście i wyjście ze strefy oraz uruchamiają niektóre eksponaty.

2. Dzieci pozostają cały czas pod opieką Rodziców lub Pełnoletnich Opiekunów.

3. Przy wejściu na Ulicę Żywiołów znajduje się szatnia z szafkami, gdzie można zostawić wszystkie zbędne rzeczy, które mogą przeszkadzać w zabawie. Warto mieć ze sobą monetę o nominale 2 złote, która pomoże zamknąć szafkę.

4. Bawimy się bezpiecznie – nie popychamy się i nie straszymy koleżanek i kolegów. Na zjeżdżalniach, ściance wspinaczkowej  oraz pajęczynie zjeżdżamy i  wspinamy się pojedynczo, nie wchodzimy pod prąd.

5. Robienie zdjęć i filmów jest dozwolone na potrzeby prywatne, nie zapomnij tylko o oznaczeniu nas na Facebooku i Instagramie oraz użyciu naszego hashtagu #ulicazywiolow.

6. Między piętrami można przemieszczać się klatką schodową z windą, schodami przy Przystanku Rodzica, albo… zjeżdżalnią, ścianką wspinaczkową lub pajęczyną.

7. Toalety dostępne są na każdym piętrze. Za wejściem na ekspozycję zainstalowaliśmy poidełko, a w Przystanku Rodzica mamy automaty z napojami i przekąskami. W strefie wejścia można skorzystać z Punktu Obsługi Malucha – pokoju do karmienia z przewijakiem i mikrofalówką, oprócz tego w łazience dla osób z niepełnosprawnościami znajdziecie łóżko pielęgnacyjne. 

8. Nasi animatorzy i animatorki dużo wiedzą – porozmawiaj z nimi!

Skip to content