Skip to content

Jak się przygotować?

Przydatne informacje

 1. Zanim nas odwiedzisz, sprawdź dostępność biletów na naszej stronie www.ulicazywiolow.pl. Aby mieć pewność, że będą wolne miejsca w wybranym przez Ciebie dniu, zarezerwuj lub kup bilet internetowo. 

2. Namawiamy do przybycia 15 minut przed godziną wejścia na ekspozycję, aby zdążyć zakupić/wymienić bilet na opaskę, przebrać się, skorzystać z toalety. 

3. Bilet pozwala na 2 lub 3 godziny eksploracji Ulicy Żywiołów, w zależności od godziny wejścia. 

4. Bilet kupujemy na określone godziny (10:00-12:00, 12:30-14:30 i 15:00-18:00). Po upływie tego czasu poprosimy Cię o przejście do strefy wejścia, gdzie możesz odpocząć, zjeść coś, zrobić sobie zdjęcie na specjalnej ściance oraz… odkryć niespodzianki ukryte w niektórych szafkach. To miejsce odwiedzają czasem nasze żywiołaki. Jeżeli masz ochotę i siły na więcej eksperymentowania – wystarczy zakupić bilet na kolejne wejście. 

5. O szczegóły rezerwacji możesz zapytać pod numerem telefonu +42  600 61 00. 

6. Strefa wejścia z kasami znajduje się na II piętrze.

Zasady udanej zabawy

1. Zadbaj o odpowiedni strój – wygodne buty na zmianę są konieczne, spodnie z długimi nogawkami lub legginsy ułatwią korzystanie np. ze zjeżdżalni.

2. Miłośnikom wodnych zabaw sugerujemy zabranie strojów na zmianę, choć zapewniamy fartuszki ochronne i suszarkę.

3. Biżuterię lub inne ozdoby zostaw w domu albo w szafce depozytowej, żeby nie ograniczać swojej swobody ruchów podczas zabawy.

4. Rodzice również mogą korzystać z eksponatów.

5. Na Ul. Żywiołów możesz przynieść własne jedzenie i picie albo kupić coś w automacie. Pamiętaj tylko, że miejscem na posiłek są wyłącznie Przystanek Rodzica oraz strefa wejścia. Dostępne jest również poidełko, w którym napełnisz swoją butelkę.

6. Jeśli masz pytanie, nie wiesz, gdzie pójść, eksponat nie działa – zwróć się do animatora.

7. Zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Ul. Żywiołów.

Po wejściu na ul. Żywiołów 

1. Przed rozpoczęciem zabawy dzieci oraz dorośli otrzymają opaski na rękę, które umożliwiają wejście i wyjście ze strefy oraz uruchamiają niektóre eksponaty.

2. Dzieci pozostają cały czas pod opieką Rodziców lub Pełnoletnich Opiekunów.

3. Przy wejściu na Ul. Żywiołów znajduje się szatnia z szafkami, gdzie można zostawić wszystkie zbędne rzeczy, które mogą przeszkadzać w zabawie.

4. Bawimy się bezpiecznie – nie popychamy się i nie straszymy koleżanek i kolegów. Na zjeżdżalniach, ściance wspinaczkowej oraz pajęczynie zjeżdżamy i wspinamy się pojedynczo, nie wchodzimy pod prąd.

5. Robienie zdjęć i filmów jest dozwolone na potrzeby prywatne, nie zapomnij tylko oznaczyć nas na Facebooku i Instagramie #ulicazywiolow.

6. Między piętrami można przemieszczać się klatką schodową z windą, schodami przy Przystanku Rodzica, albo… zjeżdżalnią, ścianką wspinaczkową lub pajęczyną.

7. Toalety dostępne są na każdym piętrze, za wejściem na ekspozycję zainstalowaliśmy poidełko, w Przystanku Rodzica mamy automaty z napojami i przekąskami, w strefie wejścia można skorzystać z Punktu Obsługi Malucha – pokoju do karmienia z przewijakiem i mikrofalówką.

8. Nasi animatorzy są fajni i dużo wiedzą – porozmawiaj z nimi!

Skip to content