Skip to content

Nasz zespół

Kim jesteśmy?

Edukatorami, popularyzatorami nauki, inżynierami, pedagogami – ludźmi z pasją, którzy uwielbiają opowiadać o świecie. W oparciu o doświadczenia zdobyte w Centrum Nauki i Techniki EC1 tworzymy Ulicę Żywiołów – Centrum Nauki dla najmłodszych. Chcemy wspomagać dziecięcą ciekawość, kreatywność i potrzebę odkrywania, zachęcać do samodzielnego zadawania pytań i szukania odpowiedzi. Poznajcie nasz zespół!

Magdalena Kosiada-Sylburska

Kierownik Centrum Nauki i Techniki

Magdalena Kosiada-Sylburska, kierownik z krwi i kości. W EC1 od ponad 6 lat odpowiada za najważniejsze projekty, a od lutego 2020 kieruje Centrum Nauki i Techniki. W pracy daje z siebie wszystko, kładąc nacisk na dobrą organizację i brak „pustych przebiegów”, więc gdy trzeba zakasać rękawy, bez wahania pomoże, niezależnie od tego, czy sprawa będzie dotyczyła rozliczenia finansowego, czy przeniesienia krzeseł. Cały czas się dokształca, a w czasie wolnym uprawia sport. Niestraszne jej zimowe przejazdy rowerem po mieście ani robienie pompek na chyboczącej się łódce.

Jej zainteresowania naukowe i zawodowe wiążą się z aktywnym angażowaniem uczestników w projektowanie usług w kulturze. Pracując przy projekcie Ulicy Żywiołów od początku kładła nacisk na współtworzenie strefy dla dzieci razem z dziećmi i ich opiekunami. Dba o to, aby oferta Ulicy Żywiołów była ciekawa, aktualna i dostosowana do potrzeb odbiorców.

Magdalena Krawczyńska

Kierownik Działu Oferty dla Dzieci

Nie boi się wyzwań, to prawdziwy kierownik do działań specjalnych z sercem na dłoni. Jej współpracownicy wierzą, że potrafi uratować świat i poprowadzić każdy projekt. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że zaraz po francuskojęzycznych studiach (International Faculty of Engeneering – IFE – na Politechnice Łódzkiej i podyplomowe zarządzanie MBA) brała udział w tworzeniu łódzkiej Manufaktury, a to był dopiero początek jej drogi zawodowej.

W „EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi koordynowała projekty rewitalizacji Nowego Centrum Łodzi (NCŁ), wystawy „Leonardo Da Vinci – Energia Umysłu” i wykonania ekspozycji Centrum Nauki i Techniki. Prywatnie jest szczęśliwą mamą dwójki dzieci, która empatycznie wsłuchuje się w potrzeby najmłodszych i to dla nich właśnie, wraz z zespołem, tworzy Ulicę Żywiołów. 

Aleksandra Jędrzejczak

Zastępca Kierownika Działu Oferty dla Dzieci

Absolwentka inżynierii środowiska Politechniki Łódzkiej, fantastyczny mediator, który potrafi zagrzewać swój zespół do działania (nie tylko dlatego, że wcześniej, jako pracownik naukowo-dydaktyczny zajmowała się tematyką ogrzewnictwa). Zawsze w ruchu, zawsze z pomysłami, zawsze wspierająca, żadnej pracy się nie boi. Gdy trzeba, zrobi coś z niczego, wstawi brakujące przecinki, wymyśli i poprowadzi gry i warsztaty na każdą okazję, ale przede wszystkim opracowuje i czuwa nad treścią merytoryczną naszych aktywności.

W Centrum Nauki i Techniki EC1 zajmowała się ścieżką „Przetwarzanie energii” i organizacją ekspozycji. Fascynacja metodami warsztatowymi i projektowymi doprowadziła ją… do Ul. Żywiołów, gdzie skupia się na konstruowaniu inspirującej oferty dla najmłodszych. Twierdzi, że jej praca spełnia zasadę 3xR – Różnorodność, Rozwój, Relacje.

Magdalena Prasoł

Psycholog, pedagog, lingwista i przewodnik miejski. Szczęśliwie w Centrum Nauki i Techniki ma możliwość realizowania się we wszystkich wyuczonych zawodach. Lubi ludzi, uczyć siebie i innych, dzielić się wiedzą, zdziwieniem i entuzjazmem. Zazwyczaj czyta albo mówi, często robi to jednocześnie. Wrażliwa na niesprawiedliwość, empatyczna, stanie na głowie, aby znaleźć rozwiązanie problemu. Uparcie wypiera istnienie słowa “niemożliwe”.

Na Ulicy Żywiołów wszędzie jej pełno, zajmuje się wszystkim – nie lubi dokonywać wyborów i z czegoś rezygnować. Pod swoje skrzydła wzięła Zakątek Dobrej Zabawy, bo na dobrej zabawie zna się jak mało kto. Głównie koncentruje się na edukacji na wszystkich poziomach: od najmłodszych do tych całkiem dorosłych.

Katarzyna Gałka

Gdyby nie była archeologiem, byłaby paleontologiem. Wielbicielka “domowej dżungli”, kocha tabelki i pszczoły, o których wie sporo i chętnie tą wiedzą się dzieli. Jest jedną z inicjatorek powstania hotelu dla miejskich owadów, znajdującego się na terenie zewnętrznym Centrum Nauki i Techniki. W CNiT pracowała na ekspozycji, organizując i prowadząc aktywności dla dzieci i dorosłych. Jej cierpliwość, opanowanie i umiejętności plastyczne przysporzyły jej rzesze fanów zarówno wśród współpracowników, jak i zwiedzających.

Organizuje pracę Ul. Żywiołów, układając i ogarniając niezliczone grafiki i harmonogramy, pilnując terminów, godzin i dni. Spotkacie ją na ekspozycji, na warsztatach i eventach, które tworzy i prowadzi.  

Daria Marjańska

Magister geografii, podyplomowo pedagog szkolny, dynamiczna animatorka najmłodszej młodzieży. W Centrum Nauki i Techniki zajmowała się m. in. organizacją imprez urodzinowych, opieką nad półkolonistami i zwiedzającymi. Człowiek błyskawica, szybszy od niej jest tylko Flash, zadania do wykonania kończy szybciej niż je otrzymuje, a do tego wykonuje je perfekcyjnie. Prywatnie, gdyby miała się opisać jakimś hasłem, to stawiałaby na: slow life – fast food, mimo że w jej diecie dominują warzywa i owoce (zwłaszcza, jeśli zaliczymy do nich sok pomarańczowy). Mistrzyni Canvy i Instagrama, przed obiektywem okiełzna i geparda, i trzylatka, i piorun kulisty.

Zajmuje się marketingiem Ul. Żywiołów, organizacją urodzin, prowadzeniem zajęć warsztatowych oraz… układaniem, inwentaryzacją i utrzymywaniem porządku naszych zasobów.

Karolina Mirowska

Biotechnolożka, popularyzatorka nauki i działaczka na rzecz środowisk studenckich i diaspor naukowych. Doktoryzowała się na University of Southampton z rytmu dobowego, i jak nikt zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że nie każdy z nas jest rannym ptaszkiem. Na co dzień swój czas dzieli między macierzyństwo, Centrum Nauki i Techniki i Fundację Polonium, promującą środowisko polskich naukowców. Gdyby rytm dobowy Karoliny pozwalał jej na dwie godziny snu, miałaby czas na jeszcze jedną pasję – książki. Tymczasem kolekcjonuje je, kompletuje i wyczekuje chwili, aby je wreszcie przeczytać. Chce wiedzieć wszystko i wszystkiego spróbować, więc co tydzień znajduje sobie nowe hobby. Ma mnóstwo pomysłów, ale coraz lepiej radzi sobie z odsiewaniem tych niewykonalnych.

Trafnie identyfikuje potencjalne problemy i znajduje ich rozwiązanie. Stoi na straży poprawności merytorycznej ekspozycji Ul. Żywiołów, odpowiada za ofertę edukacyjną dla dorosłych, współkoordynuje ofertę dla najmłodszych i organizuje wystawy oraz wydarzenia specjalne.

Agnieszka Szal

Jedni w dzieciństwie chcieli zostać strażakami, inni policjantami, wielu śniło o holywoodzkiej karierze i filmowej sławie. Ale nie Agnieszka – ona od dziecka wiedziała, że gdy dorośnie, chce zostać… inżynierem, tak jak jej rodzice. I konsekwentnie, z powodzeniem od 17 lat uprawia zawód, który jest jej pasją i radością. Jeśli ma wolną chwilę, a o to niełatwo, czyta. Chyba, że akurat układa puzzle. A co do literatury – to pasja, mająca początek w dzieciństwie, gdy rodzice po nocach czytali Agnieszce “O wróżkach i czarodziejach”. W dorosłym życiu tematyka nie tyle się zmieniła, co rozrosła – fantasy ewoluowało w fantastykę, a z czasem również w literaturę iberyjską i iberoamerykańską.

Na Ul. Żywiołów dba, aby przestrzeń była przyjazna i ciekawa dla odwiedzających, spełniała oczekiwania i dzieci, i dorosłych, dając im szansę na naukę, budowanie pięknych doświadczeń i tworzenie więzi poprzez bezpieczną zabawę.

Skip to content