Skip to content

Nasz zespół

Kim jesteśmy?

Edukator(k)ami, popularyzator(k)ami nauki, inżynier(k)ami, pedagożkami i pedagogami – osobami z pasją, które uwielbiają opowiadać o świecie. W oparciu o doświadczenia zdobyte w Centrum Nauki i Techniki EC1 tworzymy Ulicę Żywiołów – Centrum Nauki dla najmłodszych. Chcemy wspomagać dziecięcą ciekawość, kreatywność i potrzebę odkrywania, zachęcać do samodzielnego zadawania pytań i szukania odpowiedzi. Poznajcie nasz zespół!

Magdalena Kosiada-Sylburska

Kierowniczka Centrum Nauki i Techniki

Magdalena Kosiada-Sylburska, kierowniczka z krwi i kości. W EC1 od ponad 6 lat odpowiada za najważniejsze projekty, a od lutego 2020 kieruje Centrum Nauki i Techniki. W pracy daje z siebie wszystko, kładąc nacisk na dobrą organizację i brak „pustych przebiegów”, więc gdy trzeba zakasać rękawy, bez wahania pomoże, niezależnie od tego, czy sprawa będzie dotyczyła rozliczenia finansowego, czy przeniesienia krzeseł. Cały czas się dokształca, a w czasie wolnym uprawia sport. Niestraszne jej zimowe przejazdy rowerem po mieście ani robienie pompek na chyboczącej się łódce.

Jej zainteresowania naukowe i zawodowe wiążą się z aktywnym angażowaniem uczestników w projektowanie usług w kulturze. Pracując przy projekcie Ulicy Żywiołów od początku kładła nacisk na współtworzenie strefy dla dzieci razem z dziećmi i ich opiekunami i opiekunkami. Dba o to, aby oferta Ulicy Żywiołów była ciekawa, aktualna i dostosowana do potrzeb osób odwiedzających.

Magdalena Krawczyńska

Kierowniczka Działu Oferty dla Dzieci

Nie boi się wyzwań, to prawdziwa kierowniczka do działań specjalnych z sercem na dłoni. Osoby współpracujące z Magdaleną wierzą, że potrafi ona uratować świat i poprowadzić każdy projekt. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że zaraz po francuskojęzycznych studiach (International Faculty of Engeneering – IFE – na Politechnice Łódzkiej i podyplomowe zarządzanie MBA) brała udział w tworzeniu łódzkiej Manufaktury, a to był dopiero początek jej drogi zawodowej.

W „EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi koordynowała projekty rewitalizacji Nowego Centrum Łodzi (NCŁ), wystawy „Leonardo Da Vinci – Energia Umysłu” i wykonania ekspozycji Centrum Nauki i Techniki. Prywatnie jest szczęśliwą mamą dwójki dzieci, która empatycznie wsłuchuje się w potrzeby najmłodszych i to dla nich właśnie, wraz z zespołem, tworzy Ulicę Żywiołów.

Aleksandra Jędrzejczak

Zastępczyni Kierowniczki Działu Oferty dla Dzieci

Absolwentka inżynierii środowiska Politechniki Łódzkiej, fantastyczna mediatorka, która potrafi zagrzewać swój zespół do działania (nie tylko dlatego, że wcześniej, jako pracowniczka naukowo-dydaktyczna zajmowała się tematyką ogrzewnictwa). Zawsze w ruchu, zawsze z pomysłami, zawsze wspierająca, żadnej pracy się nie boi. Gdy trzeba, zrobi coś z niczego, wstawi brakujące przecinki, wymyśli i poprowadzi gry i warsztaty na każdą okazję, ale przede wszystkim opracowuje i czuwa nad treścią merytoryczną naszych aktywności.

W Centrum Nauki i Techniki EC1 zajmowała się ścieżką „Przetwarzanie energii” i organizacją ekspozycji. Fascynacja metodami warsztatowymi i projektowymi doprowadziła ją… do Ulicy Żywiołów, gdzie skupia się na konstruowaniu inspirującej oferty dla najmłodszych. Twierdzi, że jej praca spełnia zasadę 3xR – Różnorodność, Rozwój, Relacje.

Karolina Mirowska

Biotechnolożka, popularyzatorka nauki i działaczka na rzecz środowisk studenckich i diaspor naukowych. Doktoryzowała się na University of Southampton z rytmu dobowego, i jak nikt zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że nie każdy i każda z nas jest rannym ptaszkiem. Na co dzień swój czas dzieli między macierzyństwo, Centrum Nauki i Techniki i Fundację Polonium, promującą środowisko polskich naukowców. Gdyby rytm dobowy Karoliny pozwalał jej na dwie godziny snu, miałaby czas na jeszcze jedną pasję – książki. Tymczasem kolekcjonuje je, kompletuje i wyczekuje chwili, aby je wreszcie przeczytać. Chce wiedzieć wszystko i wszystkiego spróbować, więc co tydzień znajduje sobie nowe hobby. Ma mnóstwo pomysłów, ale coraz lepiej radzi sobie z odsiewaniem tych niewykonalnych.

Trafnie identyfikuje potencjalne problemy i znajduje ich rozwiązanie. Stoi na straży poprawności merytorycznej ekspozycji Ulicy Żywiołów, odpowiada za ofertę edukacyjną dla dorosłych, współkoordynuje ofertę dla najmłodszych i organizuje wystawy oraz wydarzenia specjalne.

DSC_0867

Katarzyna Rożej

Z wykształcenia biolożka, genetyczka i pedagożka. Przez wiele lat nauczycielka biologii. Tajemnice przyrody nie są jej obce, wie, ile ramion mają głowonogi, a kto śpi z otwartymi oczami. Badaniem przyrody zajmowała się już od najmłodszych lat. Od zawsze ciągnęło ją do lasu, skąd przynosiła upychane po kieszeniach grzyby i inne skarby. Ceni zieleń i promuje ją na każdym kroku, tak w postaci roślin doniczkowych, jak i na talerzu.
 
Jej ulubiony żywiołak to oczywiście Żywek. W poprzednim życiu była z pewnością kotem.
 
Lubi przekazywać wiedzę w sposób zrozumiały dla wszystkich, dlatego na Ulicy Żywiołów najchętniej prowadzi warsztaty dla dzieci. Z pozoru bardzo spokojna, twórczo wyżywa się wymyślając eventy – pobija wtedy rekordy prędkości w przemieszczaniu się na naszej ekspozycji.

Animatorki i animatorzy

Skip to content