Skip to content

Uniwersytet Żywiołów

Ulica Żywiołów w EC1 Łódź jest inspirującą, interaktywną przestrzenią edukacyjną, zorganizowaną wokół tematyki 5 żywiołów: wody, ognia, ziemi, powietrza i życia.

Przedstawiamy Uniwersytet Żywiołów!
Zajęcia dla dzieci przedszkolnych i uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej.

Zapraszamy na wyjątkowe lekcje w przestrzeni Ulicy Żywiołów EC1 oraz Centrum Nauki i Techniki EC1. Zajęcia opierają się na podstawie programowej przewidzianej dla konkretnego etapu edukacji.

Wraz z uczestnikami podążamy tropem tematu przewodniego, wykonując zadania, przeprowadzając obserwacje, zadając pytania i szukając na nie odpowiedzi, ucząc się poprzez praktykę i zabawę.

Oferujemy następujące tematy zajęć dostosowane do różnych grup wiekowych:

Oferta dla przedszkoli

Szalony konstruktor, czyli zabawa w budowanie

Konstruktorzy projektują domy i drapacze chmur, mosty, drogi oraz elektrownie. My spróbujmy wcielić się w szalonego konstruktora i zbudować własną, niepowtarzalną i zwariowaną konstrukcję. Przy okazji pobawimy się kołami zębatymi, łańcuchami, śrubami i kamieniami oraz poznamy narzędzia i urządzenia wykorzystywane na placu budowy.” 

Zajęcia wspierają realizację zagadnień podstawy programowej wychowania przedszkolnego głównie w zakresie: edukacji polonistycznej, technicznej i plastycznej.

Bzyczące historie, czyli podglądamy owady

W trakcie zajęć zwiedzamy wystawę „Tajemnice pyłków”. Dzieci, rozwiązując zagadki i szukając odpowiedzi na pytania, poznają różne owady zapylające, uczą się je odróżniać oraz dowiadują się, czym jest proces zapylania. Na koniec wykonują również zadanie plastyczne. 

Zajęcia wspierają realizację zagadnień podstawy programowej wychowania przedszkolnego głównie w zakresie: edukacji polonistycznej, przyrodniczej i plastycznej.

Oferta dla klas I-III szkół podstawowych

Szalony konstruktor, czyli zabawa z mechaniką

Konstruktorzy projektują domy i drapacze chmur, mosty, drogii elektrownie. My spróbujmy wcielić się w szalonego konstruktorai zbudować własną, niepowtarzalną konstrukcję – zwariowaną, zbudowaną z klocków, kół zębatych, łańcuchów i kamieni. Przy okazji opowiemy o maszynach prostych i pokażemy, gdzie je znaleźć w życiu codziennym. 

Zajęcia wspierają realizację zagadnień podstawy programowej I etapu edukacyjnego (edukacji wczesnoszkolnej) głównie w zakresie: edukacji polonistycznej, przyrodniczej i technicznej.

Pobawmy się elektrownią, czyli jak powstaje prąd

Zajęcia te pomogą dostrzec podobieństwa między prostymi zjawiskami towarzyszącymi przemianom energii w ciele człowieka, a etapami procesu produkcji prądu. Uczestnicy zapoznają się z urządzeniami EC1, w których zachodzą analogiczne procesy. Na zajęciach spróbujemy je odtworzyć na swój, czasem zaskakujący sposób.

Bzyczące historie, czyli podglądamy owady

W trakcie zajęć zwiedzamy wystawę „Tajemnice pyłków”. Dzieci, rozwiązując zagadki i szukając odpowiedzi na pytania, poznają różne owady zapylające, uczą się je odróżniać oraz dowiadują się, czym jest proces zapylania. Na koniec wykonują również zadanie plastyczne. 

Zajęcia wspierają realizację zagadnień podstawy programowej I etapu edukacyjnego (edukacji wczesnoszkolnej) głównie w zakresie: edukacji polonistycznej, przyrodniczej i plastycznej.

PRAKTYCZNE INFORMACJE:
Kiedy? wtorki i środy
Od 1 września 2022 do końca semestru
O której? W godzinach: 10:00-10:45 i 11:45-12:30
Gdzie? Ulica Żywiołów w EC1 Łódź, ul. Targowa 1/3, 90-022 Łódź
Grupy: 15 osób, równolegle maks. 2 grupy, każda z grup realizuje inny temat.

Bilety:
20 zł za osobę bez biletu do Ulicy Żywiołów EC1
10 zł za osobę z biletem do Ulicy Żywiołów EC1

REZERWACJA ZAJĘĆ:
On-line:
www.bilety.ec1lodz.pl
Kontakt z Działem Obsługi Klienta EC1:

tel. +48 42 600 61 00 wew. 1 (od pon. do pt. w godz. 9-17)
e-mail:
informacja@ec1lodz.pl

Skip to content