Skip to content

Dojazd

Jak do nas dojechać?

Adres:

ul. Targowa 1/3
90-022 Łódź

Pieszo

Wejście na teren kompleksu EC1 znajduje się od strony skrzyżowania
ul. Tuwima z ul. Dowborczyków. Pieszo można dojść także ul. B. Sass-Zdort i przez plac J. Szoslanda.

Osoby mające problemy z poruszaniem się, na wózkach inwalidzkich oraz rodziców z dziećmi w wózkach prosimy o kontakt pod numerem telefonu +48 669 488 400.

Autobusem

Do Ulicy Żywiołów w „EC1 Łódź – Miasto Kultury” możliwy jest dojazd dowolnym autobusem, na którego trasie znajduje się dworzec Łódź Fabryczna. Kursują tu linie: 51A, 51B, 53D, 57 (najbliższy przystanek to Tuwima-Kilińskiego), 58, 61, 77, 85 i 86. Z dworca Łódź Fabryczna należy kierować się ul. Kilińskiego w stronę ul. Tuwima i skręcić w lewo. Wejście na teren kompleksu EC1 Łódź znajduje się na wysokości skrzyżowania ulic Tuwima i Dowborczyków. Pieszo można do nas dotrzeć także ul. B. Sass-Zdort.

Krótszy spacer czeka pasażerów autobusów 80 i 83 z kierunku wschodniego; nasz przystanek to Kilińskiego-Tuwima. W odwrotnym kierunku autobusy jeżdżą ulicą Nawrot – trzeba wysiąść na przystanku Nawrot-Tuwima i dojść spacerem ulicą Targową.

Tramwajem

W pobliżu Ulicy Żywiołów znajduje się kilka przystanków tramwajowych: „Tuwima – Kilińskiego” (najbliżej wejścia), „Przystanek mBank” oraz dwa przystanki „Dworzec Łódź Fabryczna”.

Na Tuwima-Kilińskiego można wysiąść z tramwajów linii 1, 5 i 18. Ponieważ jest to przystanek multimodalny, tutaj zatrzymuje się również autobus linii 57.

Na przystankach dworcowych można wysiąść z tramwajów 9, 12, 13 i 18.

Prosimy pamiętać o sprawdzaniu specjalnej strony MPK Łódź poświęconej wyłącznie informacjom o awariach i krótkotrwałych zmianach w organizacji ruchu – MPK-Łódź Traffic.

Rowerem

„EC1 Łódź — Miasto Kultury” w Łodzi jest instytucją przyjazną osobom podróżującym na rowerach — zresztą spora część osób pracujących w EC1 codziennie dojeżdża tu na dwóch kółkach. Wokół wszystkich budynków można znaleźć stojaki służące do pozostawienia zabezpieczonych rowerów. Prosimy jednak pamiętać, że nie ponosimy odpowiedzialności w przypadku kradzieży — ani parkingi rowerowe, ani samochodowe nie są strzeżone.

Dojeżdżając do „EC1 Łódź — Miasto Kultury” w Łodzi należy korzystać z ulic: Tuwima, Targowej lub Kilińskiego (oraz ulic doprowadzających do nich ruch). W godzinach szczytu panuje tu spory ruch samochodowy.

Samochodem

Jeżeli wybieracie się do nas samochodem, EC1 udostępnia swoim klientom parking przy ul. Dowborczyków 7. Parkować można także na wielopoziomowym płatnym parkingu dworca Łódź Fabryczna oraz w strefach płatnego parkowania przy ul. Dowborczyków, Nawrot, Tuwima czy Traugutta. Płatne strefy parkowania są darmowe w soboty i niedziele, a także w tygodniu od godziny 18:00 do 8:00.

Autokarem

Wjazd na teren EC1 Łódź możliwy jest wyłącznie od ul. B. Sass-Zdort. Tu także przygotowane są miejsca postojowe dla grup zorganizowanych.

Z Dworca Łódź Fabryczna

Nie dojeżdżać, a dojść. EC1 znajduje się tuż obok największej inwestycji komunikacyjnej Nowego Centrum Łodzi.

Z dworca Łódź Fabryczna prosimy kierować się ul. Kilińskiego w stronę ul. Tuwima, a potem skręcić w lewo. Wejście na teren kompleksu EC1 Łódź znajduje się na wysokości skrzyżowania ulic Tuwima i Dowborczyków. Pieszo można do nas dotrzeć także ul. B. Sass-Zdort

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne

Wtorek – piątek:
9:00-11:00, 11:30-13:30, 14:00-16:00

Sobota i niedziela:
10:00-12:00, 13:00-15:00, 16:00-18:00

Skip to content