Skip to content

Dojazd

Jak do nas dojechać?

Adres:

ul. Targowa 1/3
90-022 Łódź

Pieszo

Wejście na teren kompleksu EC1 znajduje się od strony skrzyżowania
ul. Tuwima z ul. Dowborczyków. 

Pieszo można dojść także ul. B. Sass-Zdort i przez plac J. Szoslanda.

Uwaga!

Osoby mające problemy z poruszaniem się, na wózkach inwalidzkich oraz rodziców z dziećmi z wózkami prosimy o kontakt pod numerem telefonu
+48 510 012 758.

Autobusem

Do Ulicy Żywiołów w „EC1 Łódź – Miasto Kultury” możliwy jest dojazd dowolnym autobusem, na którego trasie znajduje się dworzec Łódź Fabryczna. Kursują tu linie: 51A, 51B, 53D, 57 (najbliższy przystanek to Tuwima-Kilińskiego), 58, 61, 77, 85 i 86. Z dworca Łódź Fabryczna należy kierować się ul. Kilińskiego w stronę ul. Tuwima i skręcić w lewo. Wejście na teren kompleksu EC1 Łódź znajduje się na wysokości skrzyżowania ulic Tuwima i Dowborczyków. Pieszo można do nas dotrzeć także ul. B. Sass-Zdort.

Krótszy spacer czeka pasażerów autobusów 80 i 83 z kierunku wschodniego; nasz przystanek to Kilińskiego-Tuwima. W odwrotnym kierunku autobusy jeżdżą ulicą Nawrot – trzeba wysiąść na przystanku Nawrot-Tuwima i dojść spacerem ulicą Targową.

Tramwajem

W pobliżu Ulicy Żywiołów znajduje się kilka przystanków tramwajowych: „Tuwima – Kilińskiego” (najbliżej wejścia), „Przystanek mBank” oraz dwa przystanki „Dworzec Łódź Fabryczna”.

Na Tuwima-Kilińskiego można wysiąść z tramwajów linii 1, 5 i 18. Ponieważ jest to przystanek multimodalny, tutaj zatrzymuje się również autobus linii 57.

Na przystankach dworcowych można wysiąść z tramwajów 9, 12, 13 i 18.

Prosimy pamiętać o sprawdzaniu specjalnej strony MPK Łódź poświęconej wyłącznie informacjom o awariach i krótkotrwałych zmianach w organizacji ruchu – MPK-Łódź Traffic.

Rowerem

„EC1 Łódź — Miasto Kultury” w Łodzi jest instytucją przyjazną osobom podróżującym na rowerach — zresztą spora część osób pracujących w EC1 codziennie dojeżdża tu na dwóch kółkach. Wokół wszystkich budynków można znaleźć stojaki służące do pozostawienia zabezpieczonych rowerów. Prosimy jednak pamiętać, że nie ponosimy odpowiedzialności w przypadku kradzieży — ani parkingi rowerowe, ani samochodowe nie są strzeżone.

Dojeżdżając do „EC1 Łódź — Miasto Kultury” w Łodzi należy korzystać z ulic: Tuwima, Targowej lub Kilińskiego (oraz ulic doprowadzających do nich ruch). W godzinach szczytu panuje tu spory ruch samochodowy.

Samochodem

Ze względu na prace budowlane w okolicach EC1 Łódź (budowa podziemnej ulicy Hasa) polecamy korzystanie z komunikacji publicznej. Jeżeli jednak wybieracie się do nas samochodem, EC1 udostępnia swoim klientom parking przy ul. Dowborczyków 7. Parkować można także na wielopoziomowym płatnym parkingu dworca Łódź Fabryczna oraz w strefach płatnego parkowania przy ul. Dowborczyków, Nawrot, Tuwima czy Traugutta. Płatne strefy parkowania są darmowe w soboty i niedziele, a także w tygodniu od godziny 18:00 do 8:00.

Autokarem

Od poniedziałku 3 lutego 2020 r. została zamknięta dla ruchu ul. W. Hasa. Wjazd na teren EC1 Łódź możliwy jest wyłącznie ul. B. Sass-Zdort. Tu także przygotowane są miejsca postojowe dla grup zorganizowanych.

Z Dworca Łódź Fabryczna

Nie dojeżdżać, a dojść. EC1 znajduje się tuż obok największej inwestycji komunikacyjnej Nowego Centrum Łodzi.

Z dworca Łódź Fabryczna prosimy kierować się ul. Kilińskiego w stronę ul. Tuwima, a potem skręcić w lewo. Wejście na teren kompleksu EC1 Łódź znajduje się na wysokości skrzyżowania ulic Tuwima i Dowborczyków. Pieszo można do nas dotrzeć także ul. B. Sass-Zdort

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne

Wtorek – piątek:
10:00-12:00, 12:30-14:30, 16:00-18:00

Sobota i niedziela:
10:00-12:00, 13:00-15:00, 16:00-18:00

Skip to content